Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Nisan 2021 Pazartesi

“Ordu Milletvekilleri, Sizler Başka İlin mi Milletvekilisiniz?”

08 Mart 2016 Salı, 20:37

“Ordu Milletvekilleri, Sizler Başka İlin mi Milletvekilisiniz?”
Muhtarlar Başkanından Tepki
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Ordu’nun sahipsiz kaldığını söyledi. Sosyal medya üzerinden mesaj paylaşan Akdeniz’e, ise bir takipçisi “Cumhurbaşkanı çağırınca muhtarları koşarak gönderiyorsunuz.” diyerek tepki gösterdi.
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, “Sayın Ordu milletvekilleri, sizler başka ilin mi milletvekilisiniz?” başlığı altında bir takım eleştirilerde bulundu. Açıklamalarında Orduluların sindirilmeye çalışıldığını ifade eden Akdeniz, “1997 yılından bu tarafa Ordu Muhtarlar Derneği, Şimdi Ordu Muhtarlar Federasyonu Başkanı olarak görev yapıyorum. Toplam muhtarlık görev süremde Ordu ilinin bu kadar sahipsiz kaldığını hiç hatırlamıyorum. Umarım basın mensubu arkadaşlarımız da bu sesimizi duyar. Fındıkta yaşanan sorunlara bu kadar duyarsız kalınan başka bir dönemi oldu mu? Esnafın bu kadar canının yandığı başka bir dönem oldu mu? Ticaret erbabının sorunlarına bu kadar duyarsız kalınan başka bir dönem oldu mu? Turizm sektörünün adeta yok edildiği başka bir dönem oldu mu? Ordu hızla tek adamcılığa giderken, insanlar sindirilmeye, bastırılmaya, sosyal ve kültürel yaşamları değiştirilmeye çalışılırken hiç sesinizin çıkmaması “acaba şehri kendi kaderiyle baş başa mı bırakmaya çalışıyorsunuz?” sorusunu sormamızı haklı çıkarmıyor mu? Sizler bu ilin seçilmiş milletvekilleri, milletin temsilcisi değil misiniz?” dedi.
“Neden bir toplantıda tepki göstermiyorsunuz?”
Hüseyin Akdeniz’in açıklamalarına birçok kişiden destek gelirken, bir takipçisinin yaptığı yorum ise dikkatlerden kaçmadı. Mehmet Çelik isimli bir sosyal medya kullanıcısı, Akdeniz’in açıklamalarının altına, “Sayın Hüseyin Bey iyi diyorsun da, Cumhurbaşkanı çağırınca muhtarları koşarak gönderiyorsunuz. Neden tepki olarak bir toplantıdan geri kalmıyorsunuz ya da insanların sorunlarını dile getirmiyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!