Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

Mahalleli sokağa döküldü

Mahalleli sokağa döküldü
Altınordu İlçesine bağlı Düz Mahalle’de ticarete açılan Yelken Kulüp arazisinin park alanına dahil edilmesi için başlatılan direniş devam ediyor.

20 Mart 2016 Pazar, 19:46

Mahalleli sokağa döküldü
Altınordu İlçesine bağlı Düz Mahalle’de ticarete açılan Yelken Kulüp arazisinin park alanına dahil edilmesi için başlatılan direniş devam ediyor. Yelken Kulüp arazisinde inşaat çalışmalarının başlayacak olmasını duyan mahalleli sokağa döküldü. Arazinin park alanına dahil edilmesini isteyen vatandaşlar, firma yetkilileri ile görüşerek, Danıştay’dan gelecek haberi beklemeye başladılar.
Otel yapılacağı gerekçesi ile ticarete açılan ve 6 milyon 500 bin liraya Ordulu bir firma tarafından satın alınan 867 bin 93 metrekarelik arazide, firma yetkilileri inşaatı başlatmak amacıyla çalışma başlattı. Alınan bilgilere göre belediyeye ait hizmet binasını ve Yelken Kulüp binasını yıkmak için alana gelen vatandaşlara mahalleli engel oldu. Uzun süre pazarlıkların yapıldığı görüşmelerde polis ekipleri de güvenlik önlemi aldı. Daha sonra mahalleli adına Av. Haluk Türkmen devreye girdi. Av. Türkmen ile görüşen firma yetkilileri, mahallelilere anlayış göstererek çalışmaları ileri bir tarihe aldı.
BİZ BİNALARIN YIKILMASINA KARŞI DEĞİLİZ
Konu ile ilgili açıklama yapan Av. Haluk Türkmen, mahalleliler olarak alanın park alanına dahil edilmesini talep ettiklerini söyledi. Türkmen, “Biz buradaki binaların yıkılmasına karşı gelmiyoruz. Binalar yıkılabilir fakat yerine bina yapılmasını istemiyoruz. Şu anda burada firma yetkilileri gelerek, yıkım işlerini başlatacaklarını beyan ettiler. Bizde davanın Danıştay’da devam ettiğini söyledik. Bugün yarın yürütmeyi durdurma kararı gelebilir. Biz bu süreci kendilerine aktardık. Bu nedenle çalışmalarını Danıştay kararı gelene kadar durdurdular. Biz her zaman olduğu gibi yine söylüyoruz; burasının park alanına dahil edilmesi hem şehrimiz için hem de mahallemiz için çok daha iyi olacaktır.” dedi. MUSTAFA KIRLAK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!