Karadeniz Bayrak
Son Dakika
23 Ekim 2021 Cumartesi

Fatsa çevre yolu

Fatsa çevre yolu
Fatsa’da ölümlü kazaların artmasının üzerine gündeme gelen Fatsa Çevre Yolu projesinde fizibilite çalışmaları başladı projede güzergâh değişikliğine gidildi.

25 Mart 2016 Cuma, 00:55

Fatsa çevre yolu
Fatsa’da ölümlü kazaların artmasının üzerine gündeme gelen Fatsa Çevre Yolu projesinde fizibilite çalışmaları başladı projede güzergâh değişikliğine gidildi.
Yeni projenin güneyden geçeceği bildirildi.
Fatsa Çevre Yolu projesinin hazırlıkları sürüyor. Daha önce çizilen proje Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmasına rağmen, ticari tesisler için verilen yol geçiş izin belgeleri gerçekçe gösterilerek onaylanmayan projede güzergâh değişikliğine gidildi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, projenin ön hazırlık çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Eski projenin iptal olmasıyla, yeni güzergâh arayışlarının devam ettiği Fatsa Çevre Yolu Projesi’nde, yeni projenin güneye çekilmesi kararlaştırıldı.
Edinilen bilgilere göre, projenin hazırlanmasının zaman alacağı ifade edildi. Doğru çözüm için çalıştıklarını belirten yetkililer, Fatsa’da yaşanan trafik sorununu çözmek için kararlı olduklarını söyledi.
ÜÇÜNCÜ KEZ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Fatsa Çevre Yolu projesinin Fatsa için çok önemli bir yer teşkil ettiğini belirten AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, “Önceden hazırlanan proje çalışmaları şu an için rafa kaldırıldı ve yeni bir güzergah çizilerek proje çalışması hazırlanıyor. Bundan önce iki proje çizilmişti ve onlardan yola çıkarak ortak bir proje yeni güzergah için yapılacak. İki projenin ortak noktası uygulanacak. Fizibilite çalışmaları sürüyor şuan için çevre yolumuzun. Biz bu projenin takipçisiyiz. Bizim için çevre yolu projesi çok önemli. İlçemiz için bölgemiz için önemli bir yer teşkil ediyor. Biran önce hayata geçmesini bu projemizin istiyoruz.” dedi.
Eski projede çevre yolu 28,5 kilometreyi bulurken, toplam 6 tünel, viyadük ve kavşaklar yer alıyordu. Tünellerin güzergâha göre uzunlukları ise 2 bin 870 metre, 500 metre, bin 680 metre, bin 390 metre, bin 465 metre, 970 metre olarak belirtilmişti.

Yorum

  1. Halit

    15 Mart 2017 at 21:09

    projenin bir an önce hayata geçirilmesini ve emeği geçen büyüklerimize saygılar sunuyorum

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!