Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Ekim 2021 Pazar

İl Müdürü Mustafa Genç sporcularla buluştu

Paralimpik Olimpiyat oyunlarında ferdi branşta Ordu İlini temsil edecek olan Milli sporcular Çağla Baş Atakal ve Cevat Karagöl ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.

31 Mart 2016 Perşembe, 02:40

İl Müdürü Mustafa Genç sporcularla buluştu
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, 2016 Rio Paralimpik Olimpiyat oyunlarında ferdi branşta Ordu İlini temsil edecek olan Milli sporcular Çağla Baş Atakal ve Cevat Karagöl ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.
Sporcularımızın Rio Paralimpik olimpiyatlarında Ülkemize madalyalar kazandıracağına inanıyorum diyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç” Paralimpik olimpiyat oyunlarına Ordu’dan üç tane sporcumuz katılıyor. Görme engelli B1 Futbol Milli takımımızda yer alan sporcumuz Ramazan Kunduz takım sporlarında 50 metre havalı tabancada Cevat Karagöl ve 10 metre havalı tüfekte Çağla Baş Atakal ise ferdi branşta ilimizi temsil edeceklerdir. Sporcularımız iddialı, bizlerde onların Milli takım kamplarının dışında yapacağı hazırlıkların daha iyi olması için Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın verdiği desteklerle İlimizde nasıl daha iyi bir hazırlık yapabilirler bunun değerlendirme toplantısını yaptık ve bir takım kararlar aldık. Milli takım kampı dışında sporcularımızı Ordu’da İl müdürlüğümüz bünyesinde kampa alacağız. İnşallah çok kısa bir sürede Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın desteği ile yapılan Atış poligonu biter bitmez de burada çalışmalarına devam edeceklerdir. Sporcularımızın 2016 Rio Paralimpik olimpiyat oyunlarında madalya alabilmeleri için başarıya giden yollarda biz ne şekilde faydalı olabiliriz diye onun değerlendirmesini yaptık. Bu doğrultuda da sporcularımızla beraber Rio olimpiyat oyunlarına güzel bir hazırlık dönemi geçireceğiz ve onları en iyi şekilde paralimpik oyunlarına hazırlayacağız. Sporcularımızın inşallah Ülkemize bu alanda madalyalar kazandıracağına inanıyorum. Kendileri zaten çok istekliler ve azimliler bu ışığı da onların gözlerinde rahatlıkla görebiliyoruz” diye konuştu.
2005 yılından beri hayalimiz olan Atış Poligonu tamamlanmak üzere diyen Milli Sporcumuz Cevat Karagöl” Ordu’dan Paralimpik olimpiyat oyunlarına ferdi branşta gitmeye hak kazanmış iki sporcuyuz. Şu ana kadar ki süreçte İl Müdürümüzle burada ki şartları nasıl daha iyileştiririz diye toplantı yaptık. Bizlerin Paralimpik olimpiyat oyunlarına hazırlanmamız anlamında Milli takımın haricin de Ordu’da yaptığımız çalışma programını nasıl iyileştiririz onun çalışmasını yaptık. Şu an burada bizim 2005 yılından beri hayalimiz olan atış poligonu yapılıyor. Uluslararası arenaya gittiğimiz zaman orada çok güzel ortamlarda üst düzey maç yapıyorsunuz. Bu maçları kendi ilimizde bu ana kadar yamamıyorduk. Şimdi atış poligonunun yapılmasıyla birlikte bu maçları da yapar hale geleceğiz. Poligonumuzun inşaatı bitmek üzere inşallah çok güzel olacak ve burada tıpkı yarışmalardaki ortam gibi elektronik sistemle atış yapacağız. Daha iyi bir şekilde olimpiyatlara hazırlanacağız. Buradayken olimpiyatlarda yada paralimpik oyunlarındaymışız gibi hissedeceğimizi biliyoruz. Ortam çok güzelleşti bu anlamda İl Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Ordu’da şu bilincin hep eksik olduğuna inandım ben. Paralimpik nedir Dünya şampiyonası nedir ve Milli sporcu nedir. Bu kavramlarla ilgili eksiklikler vardı bence. Ama bu dönemde İl Müdürümüzün de buraya sunduğu büyük katkılar var. İnşallah bu süreç hem bizim paralimpik oyunlarında Türkiye’yi ve Ordu’yu temsil anlamında hem de orada elde edeceğimiz güzel değerlerle daha da iyileşeceğine inanıyorum. O anlamda Ordu’daki sporcular bence daha şanslı inşallah İlimizi ve Türkiye’yi temsil edecek daha çok Milli sporcu çıkar Ordu’dan. Yurt dışında inşallah böyle güzel tesislerden çıkarak oralarda mücadele ederek güzel başarılar ve madalyalar getirirler” dedi.
Yeni yapılan atış poligonunu görünce kendimi yurt dışında bir poligonda müsabakaya çıkmış gibi hissettim diyen Milli Sporcumuz Çağla Baş Atakal” Dünya şampiyonasına katılmadan önce sadece kamplarla kalıyordu bizim atışlarımız. Çünkü antrenmanlarımızı sağlıklı bir şekilde yapabileceğimiz elverişli bir yer yoktu. Şimdi yeni yapılan atış poligonunu görünce kendimi yurt dışında bir poligonda müsabakaya çıkıyormuşum gibi hissettim. Çünkü içerideki ışığıyla, atmosferiyle o Ambiyans verilmiş. Bizlere verdiği desteklerden dolayı İl Müdürümüze çok teşekkür ederiz. İnşallah Paralimpik oyunlarında başarılı oluruz ve Ordumuza birçok madalya getiririz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!