Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Ekim 2021 Pazar

Ordu’da FETÖ operasyonu 20 gözaltı

Ordu’da FETÖ operasyonu 20 gözaltı,Ordu merkezli Paralel Devlet Yapılanması iddialarına yönelik yürütülen operasyonda, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

04 Nisan 2016 Pazartesi, 03:36

Ordu’da FETÖ operasyonu 20 gözaltı
Karadeniz Bayrak/AHMET BAYRAK/03.04.2016
Ordu’da 15 gün önce bir özel Lise iki koleje Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik baskın yapılmış çok sayıda evrak ve bilgisayara el konulmasının ardından, Ordu merkezli Paralel Devlet Yapılanması iddialarına yönelik yürütülen operasyonda, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.
Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen PDY soruşturması kapsamında Ordu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince İzmir, Rize, Erzincan, Ağrı ve Artvin’de eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Operasyonlarda gözaltına alınan 20 kişi, Ordu Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerin bazı evrak ve belgeler ile dijital materyallerine el konulduğu öğrenildi.
Şüphelilerin “özel belgede sahtecilik”, “vakıf tüzel kişiliği aracı kılınarak nitelikli dolandırıcılık” ve “hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanmak” suçlarından gözaltına alındığı Olayla ilgili arananların olduğu öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!