Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Kasım 2019 Salı

Örnek Yeşilce

Yeşilce gerek mimari yapısı gerekse, her binanın iç ve dış duvarlarında bulunan Atatürk fotoğraflarıyla dikkat çekiyor.

23 Mayıs 2016 Pazartesi, 09:42

Yeşilce gerek mimari yapısı gerekse, her binanın iç ve dış duvarlarında bulunan Atatürk fotoğraflarıyla dikkat çekiyor. Belde belediyesinin kapanmadan önce başlattığı kampanya ile binaların çatıları tek tip boya ile boyanmış ve güzel bir görüntü oluşturmuş durumda. Görüntü kirliliğini ortadan kaldırmış olan Yeşilce, tüm binaların dış cephelerine Atatürk resimleri asarak, Atatürk’e olan bağlılıklarını gösteriyor.
Yeşilcey’i Atatürk Fotoğrafları İle Donattılar
Ordu’nun Mesudiye ilçesi Yeşilce mahallesinde tüm evler Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatıldı.
Yeşilce sakinlerinden Ulaş Özkan; Atatürk’e olan sevgi ve saygılarından dolayı herkes kendi istek ve arzusuyla Ata’nın fotoğraflarını evlerine astığını belirterek, “Yeşilce’de herkes Atatürk’ü sever, Yeşilce Atatürkçüdür, benim evimde de Atatürk resimleri mevcut, resimleri asmakla gurur duyuyorum. Evimin her odasında var. Bayramlarda da evlerimizi Düğün evi gibi süslüyoruz, nüfusumuz yaz aylarında üç, dört bin oluyor, kışları ise ikiyüzelli, üçyüz cıvarında kalıyor. Yöremiz insanları hep gurbetçiler” dedi.
Yüksek Okul vardı, İlkokulsuz kaldı
Ordu’nun bir çok ilçesinde Yüksekokul yokken, Mesudiye ilçesinin Yeşilce beldesine Turizm meslek Yüksek Okulu açılmıştı. Önce meslek yüksek okulunu kaybeden belde şimdi lise ortaokul ve ilkokulu olmayan bir yerleşim yeri oldu. Yüksek okulu kapatılan Yeşilce’de şimdi bir ilkokul bile yok. Jandarma karakolu ise hiç olay olmadığı için kapatılmış. Yüksekokul için yapılan bina ve yurt binası yeşilce halkı tarafından yaptırılmış. Ancak şimdi bir ilkokulu dahi bulunmuyor.
Belde iken mahalle oldu
Mesudiye’nin belde konumunda olup belediyesi olan Yeşilce Belediye kapatılarak mahalle konumuna alındı. Ordu’nun Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlikte kapanan belde belediyesi ile Yeşilce şu an Mahalle olmakla kalmayıp belde de bulunan eğitim kurumlarını da kaybetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!