Karadeniz Bayrak
Son Dakika
24 Mayıs 2020 Pazar

Prof. Dr. Tayfun Aşkın Rektör Adayı

15 Mart 2015 Pazar, 02:40

Prof. Dr. Tayfun Aşkın Rektör Adayı
KARADENİZ BAYRAK/ORDU
Prof. Dr. Tayfun Aşkın Ordu Üniversitesi’nin iyi idare edilemediğini, halkla bütünleşemediğini belirtti.
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü Toprak Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayfun Aşkın, Nisan ayında yapılacak Ordu Üniversitesi Rektörlüğü’ne aday olduğunu açıkladı. ODܒ de Rektör adayı sayısı üçe çıktı.
Bir otelde düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıklayan Prof. Dr. Tayfun Aşkın, 2007 yılı Ağustos ayından bu yana ODÜ bünyesinde görev yaptığını belirtti. Ordulu olduğu için şehrin yerel dinamiklerini, insan topografyasını yakından bildiğini kaydeden Prof. Dr. Aşkın, ‘yerel dinamiklerden güç alan evrensel bir üniversite’ ortaya çıkarmak istediğini söyledi.
Ordu Üniversitesi’nin iyi idare edilemediğini, halkla bütünleşemediğini belirten Aşkın,” Prof. Dr. Aşkın, “2023’e doğru tanınırlılığı daha yüksek ve saygın bir üniversite olması, çalışma ikliminin değişmesi, çalışanı ve öğrencisi ile mutluluğu ve motivasyonu yüksek bir kurum haline gelmesi, rekabette üstünlüğü sağlayabilmesi, öğrenci merkezli, yaşayan ve sosyal çevreye sahip bir yerleşke üniversitesi olabilmesi, kendi kaynaklarını üretebilmesi, geliştirilmesi ve sürdürülebilir kılması, kurumsal özgüvenin inşası ve aidiyet duygusunun yerleşmesi, yerel değerlerden güç alması ve bunu devamlı kılması için daha fazla sorumluluk almam gerektiğini düşünerek Nisan ayında yapılacak olan 2015-2019 dönemi rektörlük seçimlerine değişen yeni Türkiye yolunda ODܒ de köklü bir değişimin gerekli olduğuna inanarak aday oldum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!