Karadeniz Bayrak
Son Dakika
19 Şubat 2019 Salı

1000 Günde 1000 Yataklı Hastane

1000 Günde 1000 Yataklı Hastane

23 Kasım 2016 Çarşamba, 19:57

1000 Günde 1000 Yataklı Hastane

Ordu Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt,

Ordu İli Altınordu İlçesi yani şehir merkezimizde bulunan Ordu Devlet Hastanesi 468 yatakla ve Ordu Eğitim Araştırma Hastanesi ise Kadın Doğum Ek binası ile birlikte toplamda 273 yatakla hizmet vermektedir. Toplamda Ordu merkezde devlet hastanesi olarak yaklaşık 741 yatak kapasiteli iki hastane bulunmaktadır. Her iki hastanede sağlık bakanlığı modern sağlık uygulama standartlarının fiziki olarak altında hizmet vermektedir. Her iki hastane de şehrin içinde kalmış ve ulaşımı zorlaşmıştır. Acil bir hastanın transferinde zorluklar yaşanmaktadır. Ayrıca her iki hastaneninde fiziki şartları çağımızın çok gerisinde kalmıştır.

Ordu Tabipler Odası hekimlerin kurum gözetmeksizin hepsinin yanında olmayı misyon edinmiş bir meslek odasıdır. İlimiz içerisindeki sağlık hizmeti sunumu verilen hastanelerin çağımızın gerisinde kalmasına da sessiz kalamayız. Modern hizmet binalarında hizmet verilmesi halkımızın olduğu kadar hekimlerinde ihtiyacıdır. Ordu’ya yapılması planlanan Eğitim Araştırma Hastanesi’nin bir an önce tamamlanmasını istiyor takipçisi olacağımızı bildiriyoruz. Ordu ilinde sağlık yatırımı anlamında eksiklerin bir an önce giderilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

1000 yataklı Sağlık Bakanlığı Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ordu ilinin hastane ihtiyacını önümüzde ki 30 yıl için kökünden çözecektir. Bu nedenden ötürü Ordu’ya 1000 yataklı hastane istiyoruz ve bunu en kısa sürede istiyoruz amacıyla basınımız aracılığı ile bir kampanya başlatılması ve tüm ilin buna destek olarak en kısa sürede tamamlanması gerekmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Sn. Rektörümüz Tarık Yarılgaç’ı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü ziyareti sonrası Sn. Rektörümüz sürecin başladığı ile ilgili bilgiyi basın aracılığı ile halkımıza iletmiştir. Bu konuda ki çabaları ve çalışmaları dolayısıyla Rektör Hocama teşekkür ederim. Şimdi Ordu Tabipler Odası olarak bizde basınımızın da yardımı ile bir kampanya başlatmak ve bu kampanyanın ismini 1000 günde 1000 yatak kapasiteli Eğitim ve Araştırma Hastanesi istiyoruz diyoruz. 1000 günü de bugün itibariyle başlatıp geri sayıma başlayalım istiyoruz.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!