Karadeniz Bayrak
Son Dakika
25 Nisan 2018 Çarşamba

TUNCELİ’DEN ORDU’YA ACI HABER

19 Nisan 2017 Çarşamba, 02:40

TUNCELİ’DEN  ORDU’YA ACI HABER

Tunceli’de hakim, polis ve asker taşıyan helikopter düştü: 12 şehit

Kazada Ovacık Hakimi Ordulu Onur Alan’ın da aralarında bulunduğu 7 polis,1 Astsubay ve 3 personel şehit oldu. Olay yerinde yapılan ilk incelemeler sonucunda, olayın herhangi bir terör saldırısı sonucu gerçekleşmediği, olumsuz hava şartlarından kaynaklandığı belirtildi.akim,Subay ve polisleri taşıyan helikopter Tunceli’nin Ovacık ilçesi yakınlarında kaza yaptı.

Tunceli’de hakim ve polisleri taşıyan helikopter düştü. Valilik’ten yapılan açıklamada helikopterde 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebat olduğu belirtildi. Enkaza ulaşan arama kurtarma ekipleri, düşen helikopterdeki yolcu ve mürettebatın tamamının şehit olduğunu bildirdi.

Tunceli’de 12 personeli taşıyan ve 2 bin 500 metre rakımda radardan kaybolan helikopterde şehit olanların isimleri, Ovacık Hakimi  Onur Alan, polis memurları Ekrem Dereli, Sadettin Demir, Candaş Kaplan, Mesut Özdemir, Ahmet Cihan Kilci, Hasan Yıldırım, Azam Gündede, Komiser Pilot Abdullah Ortanca, Polis memuru teknisyen Murat Ködük, sözleşmeli pilot Dilaver Karsavuranoğlu olduğu öğrenildi.KARADENİZ BAYRAK

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!