Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Haziran 2018 Çarşamba

Atatürk geri dönüyor…

Atatürk geri dönüyor…

16 Mayıs 2017 Salı, 22:25

Atatürk geri dönüyor…

Ulubey’de bir süredir devam eden Atatürk Anıtı’nın yer tartışması sona eriyor. Anıt yerine yerleştirilmeye başlandı.

Atatürk Anıtı 19 Mayıs’a hazır

Ulubey Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Yılmaz, Karadeniz Bayrak Gazetesine yaptığı açıklamada 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının yeni alanda ve Atatürk Anıtı önünde kutlanacağını söyledi.

Ulubey’de Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında yapımına başladığı meydan düzenlemesi çerçevesinde kaldırılan ve arka tarafa konulan Atatürk Anıtı, başta CHP’li meclis üyeleri olmak üzere yeri üzerinden tartışma konusu yapılmıştı. CHP’liler ve vatandaşlar anıtın kuytu bir yerde kaldığını belirterek eski yerine ya da daha görünür bir yere taşınmasını istemişlerdi.

Konunun tartışıldığı mecliste de Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, meydandaki düzenlemenin tamamlanmadığını belirterek, 16 Nisan referandumundan sonra anıtın eski yerine konulacağını söylemişti.

              19 Mayıs’a hazır

Yılmaz’ın açıklamaları gibi Atatürk Anıtı’nın referandum sonrası yeniden yerine konulması için çalışmalara başlandı.

Ulubey Kaymakamı  Ahmet Turan Erdem ve Ulubey Belediye Başkan Yardımcısı  Zekeriya yılmaz anıtın yapılacağı alanı yerinde inceledi. Ulubey Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Yılmaz, yaptığı açıklamada 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının yeni alanda ve Atatürk Anıtı önünde kutlanacağını söyledi. Yılmaz, “2015 yılında meydan düzenlemesi çalışmaları nedeniyle geçici bir yere konulan Atatürk Anıtı’nı yeni yerine taşımak için çalışmalarımız sürüyor. Alan yeni tamamlandı ve anıtı da ancak taşıyabildik. Anıt üzerinden yapılan tartışmalar hem hoş hem de gereksizdi. Çünkü anıtın geçici olarak buradan kaldırıldığını herkes bildiği halde bunun üzerinden siyasi bir rant alabilir miyiz düşüncesi ile böyle bir tartışma yarattılar” diye konuştu.

Yılmaz, anıtın taşınma çalışmalarının 19 Mayıs’a kadar tamamlanmış olacağını ve 19 Mayıs kutlamalarının da Atatürk Anıtı önünde yapılacağını söyledi. Ahmet Bayrak/KARADENİZ BAYRAK-15.05.2017-Özel Haber

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!