Karadeniz Bayrak
Son Dakika
25 Nisan 2018 Çarşamba

KKTC’de engellilerin askerlik heyecanı

KKTC’de engellilerin askerlik heyecanı

19 Mayıs 2017 Cuma, 00:44

KKTC’de engellilerin askerlik heyecanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) “temsili askerlik” uygulaması kapsamında engelliler bir günlüğüne asker olmanın heyecanını yaşadı.

KKTC Güv.K.K.lığı tarafından Eğitim Tabur Komutanlığında (Gülseren Kışlasında) KKTC’deki tüm engellilere yönelik olarak temsili askerlik uygulaması gerçekleşti

Gülseren Kışlası’nda 75 engelli, asker üniformalarıyla ant içerek terhis belgesi aldı, künye taktı.

Belgeleri ve künyeleri Meclis Başkanı Sibel Siber, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner KKTC Milletvekili Hakan Dinçyürek  ile Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Cemal Volkan tarafından verildi.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, vatan hizmetinin Anayasa’nın 74. maddesinde “her Kıbrıs Türkü’nün hakkı ve ödevi” olarak düzenlendiğini belirterek askerlik mükellefiyetinin Türk ulusu için onur vesilesi olduğunu ifade etti.

Yıldırım, “KKTC’nin ayrılmaz parçası olan Güvenlik Kuvvetleri saflarında temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için gelen engelli vatandaşlar heyecan ve coşkuyla asker elbisesini giyip kahraman birer mücahit oldular” dedi.KARADENİZ BAYRAK GAZETESİ/AHMET BAYRAK/ORDU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!