Karadeniz Bayrak
Son Dakika
20 Haziran 2018 Çarşamba

Ordu’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

19 Mayıs 2017 Cuma, 12:09

Ordu’da 19 Mayıs  Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

ORDU’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, yağmur nedeniyle Kapalı Spor Salonu’nda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Kutlamalar daha sonra yağmur yağma ihtimaline karşı Atatürk Spor Salonu’nda devam etti. 19 Mayıs Atatük’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz il dışında olduğundan törene katılmazken, tören alanı ile evinin arasında kısa bir mesafe olmasına rağmen Vali Balkanlıoğlu törene katılmadı.

Ordu Valisi İrfan  Balkanlıoğlu aynı saatlerde sosyal medya hesabından evinin bahçesinden canlı yayın yaptı. Göndere bayrak çeken izcinin sakız çiğnemesi de sinirleri gerdi.

Törene Askerlik Şube Başkanı Garnizon Komutanı Ahmet Meydan, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Altınordu Emniyet Müdürü Erol Boyraz, Altınordu Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atam bizi affet:

Törenin bitmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atilla Şahin ve parti üyeleri yaşananlara sert tepki gösterdi.

Başkan Şahin: “Atatürk’ü silemeyeceksiniz. Şimdi Ulusal bir bayramımız olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında herhalde daha önemli  işleri vardı ki Vali tören alanına gelmedi. Tören sırasında bayrak göndere çekiliyor ve adam ağzında sakızla bunu yapıyor. Bayrak bizim herşeyimiz. Bu kadar ciddiyetsizlik, duyarsızlık olamaz. Bayrak çekilirken sakız çiğnemeye birde cevap veriyorlar. Bu ülkede Atatürk’ü dün olduğu gibi bugünde yaşatacağız. Bu kadar ciddiyetsiz bir töreni ben ilk kez görüyorum.” Dedi.

“19 Mayıs’ta nerdeydiniz?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altınordu İlçe Başkanı Mustafa Kemal’de , 19 Mayıs törenine katılmayan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve törene katılmayanlara  tepki gösterdi. Başkan Kemal, “Bu bayrağı göğsümüz kabararak dalgalandırmamızı sağlayanların önünde saygıyla eğiliyoruz” Çelenk sunma töreninde bayrağı göndere çeken kişinin sakız çiğnemesine de tepki göstererek, “bunun adı vurdumduymazlık” diye konuştu.

Evinin yanındaki törene katılmadı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz il dışında olduğundan törene katılmazken, tören alanı ile evinin arasında kısa bir mesafe olmasına rağmen Vali Balkanlıoğlu törene katılmadı. Balkanlıoğlu aynı saatlerde sosyal medya hesabından evinin bahçesinden canlı yayın yaptı.

Kaynak:Ordu Hayat

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler İzinsiz Kopyalanamaz!